Oscar törenlerinde klasikleşen kırmızı halı şovunda her yıl olduğu gibi 2019 Ödül Töreni’nde ünlü isimler, şıklıklarını taktıkları ışıltılı mücevherleriyle taçlandırdı. Sinema, sanat ve müzik dünyasının ünlü isimleri, giyim ve makyaj tercihlerinin yanı sıra mücevherleriyle de göz kamaştırdı.

 

Bir Oscar Ödül Töreni’ni daha geride bıraktık. Sinema ödüllerinin alan isimlerin yanı sıra bu törenin belki de en dikkat çekici yönlerinden biri, şüphesiz ünlü simaların ‘Kırmızı Halı’ performanslarıdır. Moda ve trendleri takip eden sayısız kişi ve firma, bu halıdan geçecek olan isimlerin neler giyeceği ve takı olarak neyi tercih edeceğine odaklanıyor.  2019 Oscar Ödül Töreni’nde her yıl olduğu gibi yine şıklık yarışı yaşandı. En iyi kadın oyuncu dalında aday olan Gaga’nın Oscar gecesi içinde giydiği Alexander Mcqueen tasarımı siyah elbisesi ve Tiffany&Co kolyesiyle dikkat çekti. Yıllara meydan okuyan güzelliğiyle Jennifer Lopez, törende hem şık giyimi, hem de mücevherleriyle dikkat çeken isimler arasındaydı.

Mücevher, yine sahnede!
Kadınların şıklığının en önemli tamamlayıcısı olan mücevherler, hayatın her alanında olduğu gibi Oscar Töreni’nin Kırmızı Halı seremonisinde de sahneye çıktı. Lady Gaga 2019 Oscar törenlerinde taktığı 128.54 karatlık Tiffany&co kolyesiyle göz kamaştırdı. 1877 yılında bulunan ve dünyanın en büyük ve en iyi fancy sarı pırlantası olan Tiffany Pırlantası olarak bilinen bu çok özel taş tarihte sadece üç kez takıldı. Bilindiği üzere 142 yıllık bir geçmişe sahip bu pırlantayla ilgili en unutulmayan sahne ise Tiffany’de Kahvaltı filminin tanıtımları için Audrey Hepburn’ün çekilen fotoğrafları.