Met Gala 2019 etkinliğine katılan dünyaca ünlü isimler, kırmızı halı seremonisinde kıyafetlerinin yanı sıra altın takı ve mücevher tercihleriyle bu önemli etkinliğe damga vurdu.

Metropolitan Sanat Müzesi'nin Kostüm Enstitüsü yararına düzenlenen Met Gala, her Mayıs ayında olduğu gibi bu yıl da gerçekleşti. Camp: Notes on Fashion" (Camp: Modayla ilgili notlar) temasıyla düzenlenen Gala’ya dünya sanat ve sinema dünyasının tanınmış simaları adeta akın etti.  Temaya uygun tercih yapıp birbirinden ilginç kıyafetlerle geceye katılan ünlüler, altın takı ve mücevher tercihleriyle tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

Priyanka Chopra – Chopard
Priyanka Chopra, Chopard’ın “Copacabana” koleksiyonundan 88.82 karatlık pembe safir küpe taktı. Yine Chopard’ın “Happy Diamonds” koleksiyonundan üç kolye seçti.

Demi Moore - Harry Winston
Derin dekolteli elbisesini, parfüm şişesi şeklinde tasarlanmış Harry Winston kolyeyle tamamlayan Demi Moore, kırmızı halıda son derece şık görünüyordu. Elmas ve pırlantadan oluşan yüzükleri de bir o kadar gösterişliydi.

Emily Blunt – Messika
Emily Blunt, Messika’nın Baselworld 2019’da tanıttığı “Born to Be Wild” yüksek mücevher koleksiyonuna ait olan Sun Tribe küpe ve yüzükle geceye katıldı.

Alexa Chung – Chopard
Alexa Chung, Chopard’ın “Precious Lace” ve “Haute Joaillerie” koleksiyonundan elmas mücevherler kullandı. Özellikle küpesi çok gösterişliydi.

Lily Collins – Cartier
Lily Collins, mücevher seçimini Cartier’in Magnitude High Jewelry koleksiyonundaki bir kolye ve yüzükten yana yaptı. Kolye ve küpelerin üzerinde zümrüt, kristal, oniks ve pırlanta gibi değerli taşlar vardı.

Celine Dion – Bulgari
Gösterişli kıyafetini ve çok konuşulan tüylü başlığını, platin ve elmastan oluşturulan Bulgari’nin damla küpeleriyle tamamladı.

Jennifer Lopez -  Harry Winston
Mor safir ve pırlantadan oluşan 129.48 karatlık kolyesi ve avize şeklindeki vintage küpesiyle  tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı.

Sienna Miller – Messika
Sienna Miller, Messika’nın Born to Be Wild koleksiyonuna ait Diamond Catcher küpeleri ve Wild Moon yüzüğüyle göz kamaştırdı.

Gwyneth Paltrow - Glenn Spiro
Sarı renkteki maxi elbisesini Glenn Spiro’nun turuncu renkteki damla küpeleriyle kombinledi.