21-24 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek İstanbul Mücevher Fuarı’nda 4. Nesil Suyolu setlerini ilk kez vitrine çıkaracak olan LİDYA, 1. Nesil olarak adlandırılan ‘Suyolu’ modellerini, 2001-2002 yıllarında üretmişti. 3 yıllık bir Ar- Ge çalışmasının ardından Suyolu grubunu çeşitlendiren LİDYA 2005 yılında 2. Nesil Suyolları’nı üretmeye başladı.

Günümüzde Suyolu Klasik Takımlar olarak da anılan 3. Nesil Suyolları ise yine LİDYA tarafından 2011 yılında tasarımı tamamlanarak piyasaya sürüldü. 2. Nesil Suyolu’ndan temel farkı, piyasa şartlarına uygun gramı ve tasarımsal estetiği olan 3. Nesil Suyolları, tam anlamı ile bir furya etkisi yarattı; yurtiçi ve yurtdışı birçok satış noktasında vitrinlerdeki yerini aldı.

LİDYA, aradan 8 yıl geçtikten sonra 4.Nesil Suyolu’nu 2019 yılının başında tamamladı.

Teknoloji, ARGE ve Deneyim!
Altın fiyatının artışı nedeniyle; LİDYA, 4. Nesil Suyolu grubu başta olmak üzere teknoloji, tasarım ve üretim tekniğinde radikal bir değişikliğe gitti. LİDYA’nın deneyimli ekibi, 4. Nesil Suyolu takımlarını eski gramlarının neredeyse yarısı ağırlığında yeniden tasarladı. Yeni teknik ve teknoloji sayesinde 4. Nesil Suyolu grubu yarı yarıya hafiflerken görüntüsünün aynı kalması, daha hafif, kaliteli ve kullanışlı olması sağlandı.

Başarı bir ekip işidir!
Fikir, planlama, tasarım, üretim, satış süreçlerinin tamamını kendi içinde barındıran ve piyasada adını duyduğumuz tüm firmalara ürün tedariğinde bulunan LİDYA’nın başarı grafiğinde mektepli&alaylı çalışma ekibinin iyi koordine olmasının payı büyük. Firmaya adım atar atmaz bu pozitif havayı yakalayabilirsiniz. Tüm ekip adeta zincirin halkaları gibi birbirine kenetlenmiş ve başarıya odaklanmış durumda.

İKO’yla işbirliği
İKO Başkanı Mustafa Atayık’ın Mücevher İhracatçılar Birliği toplantısındaki ‘Kuyumcular Odası’nı kullanın’ çağrısı üzerine harekete geçen LİDYA, tüm tasarım ve modellerini İKO’nun tasarım kütüğüne beyan edecek. LİDYA aynı zamanda, tüm ürünlerini İKO’nun ayar ve süreç denetiminden geçirerek pazarlamayı planlıyor.

Yeni bir konsept
Üretimde hep yenilik peşinde koşan LİDYA, ticarette de yeni konsept işyerini Nisan 2019’da sektörün markalar platformu olarak kabul gören Nuruosmaniye Caddesi’nde hayata geçirecek. Toplam 350 metrekarelik alanda 3 kattan oluşan ‘LİDYALI’ konsept işyeri, hem cafe-restaurant, hem de LİDYA’nın üretim süreçlerinin canlı olarak sergileneceği bir uygulama atölyesi alanı olarak hizmet verecek.