Uzun bir kuyumculuk deneyimine sahip olan ‘Davut Köle’ ve ‘Oğuz Küçükkılıç’ tarafından kurulan  ‘Foryou’ markası,  mağazaların kişiye özel siparişlerine kaliteli ve zengin ürün portföyüyle hizmet veriyor. Firma ortağı Davut Köle, hedeflerini Türkiye’de ‘İsimli kolye’ ya da ‘Kişiye özel tasarım’ dendiğinde ‘Foryou’ markasının ilk akla gelmesini sağlamak olarak tanımladı. 

Dünya liderliğine doğru yürüyüşünü emin adımlarla sürdüren Türk kuyumculuk sektörü, bu gücünü birbirinden özel ve farklı markalarından alıyor.  İki yıl önce önemli bir mesleki birikimle Oğuz Küçükkılıç ve Davut Köle’nin kurduğu ‘Foryou’ markası da bu özgün markalardan biri…  14 ayar altın ve gümüş kategorisinde bileklik, kolye, küpe, yüzük, anahtarlık ve kol düğmeleri ürün gruplarında zengin çeşitleriyle farkını ortaya koyan Foryou, perakende müşterilerine kalite düzeyi oldukça yüksek modellerini en uygun fiyat seçenekleriyle sunuyor. Gedikpaşa’daki Yenal İş Merkezi’ndeki üretim hattında mağazacılardan gelen talepleri yetiştirmek için zamanla yarışan ‘Foryou’ markasını rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri de stok bulundurmaması ve sadece sipariş üzerine tezgahlarını çalıştırması… Gümüş hayalet kolye üreterek işe başladıklarını belirten Foryou marka ortağı Davut Köle, firma olarak bugün Türkiye’nin her noktasına pazarlama ekipleri aracılığıyla ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi. 

“Kişiye özel siparişler üzerinde uzmanlaşan ve bu segmentte en iyisini yapmaya çalışan bir firmayız. Foryou markasını kurduktan sonra gümüş takı modelleriyle işe başladık. Firma olarak altına geçmemizdeki amaç; lazer makinesiyle kişiye özel, şu an trend olan özel isimli ürünler ve resimli kolyelerle satış yapmaktır. Foryou kataloğunda yer verdiğimiz zengin ürün çeşidimizi bütün illere ulaşmak istiyoruz. Foryou olarak şu anda Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nde oldukça aktifiz. Diğer bölge ve illere Foryou kalitesini taşımak amacıyla pazarlama ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.”

Tasarımda sınır yok!
Foryou markası kurucu ortakları Oğuz Küçükkılıç ve Davut Köle, yüzde 100 müşteri memnuniyeti adına tasarıma ayrı bir önem veriyor. İki ortak, kuyumcu mağazalarından gelen üretim siparişlerini tasarım ekibiyle birlikte değerlendiriyor ve ortak akılla hareket ederek takıya dönüşecek final tasarımına karar veriyor. Markanın prensipleri kapsamında, gün içinde müşterilerden aldığı siparişleri, yine aynı gün içerisinde, şayet takı talebi öğleden sonra gelirse de 24 saat içerisinde adrese teslim edilmesini sağlıyor.

Öncelik iç piyasa!
Türkiye’de kişiye özel en kapsamlı katalog halinde çalışan tek firma olduklarını dile getiren Davut Köle, iç piyasayı öncelikle hedef olarak belirlediklerini açıkladı. Foryou, iş planı kapsamında yurt içinde belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra ürün ve koleksiyonlarını e-ticaret ve ihracatla dünya alıcılarına ulaştırmayı planlıyor. Zengin ürün gamı, özgün tasarım, ayar garantisi ve kalite işçilik ‘Foryou’ markasını öne çıkaran özellikler olarak sıralanabilir. Marka ortağı Köle, hedeflerinin Türkiye’de ‘İsimli kolye’ ve ‘Kişiye özel tasarım’ denince ilk akla gelen marka olmak olduğunu sözlerine ekledi.