Ağırlıklı olarak Laleli piyasasına içi dolu-içi boş 14 ayar zincirli fantezi setler sunan Diarmoni Kuyumculuk, ihracat için merkezini İstanbul Vizyon Park’a taşıdı. 

Yaklaşık 15 yıldır Çemberlitaş Arif Han’daki üretim ve toptan hattında 14 ayar içi boş- içi dolu fantezi takılarını en yüksek kalite anlayışıyla müşterilerine sunan Emre Gold, tarih yaprakları 2017 yılını gösterdiğinde firmanın büyüme stratejisi ve gelecek vizyonunda büyük önem taşıyan iki radikal karar aldı. Benzersiz zincirli altın koleksiyonlarını Laleli piyasasına pazarlayan firma, bugüne kadar yolcu beraberi yaptığı ihracatı, doğrudan kendi markasıyla yapmak amacıyla ismini ‘Diarmoni’ olarak değiştirdi. Firma, ikinci radikal değişikliği ise Arif Han’dan İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza’ya taşınarak ortaya koydu.

1998’den 2017’e uzanan yolculuk
Diarmoni Kuyumculuk markasının ilk nüveleri, Türk kuyumculuk sektörünün büyüme ve yükseliş trendi içinde bulunduğu 1990’lı yılların sonunda atıldı. Henüz 20’li yaşlarda olan Fecri Emre, akrabaları ve arkadaşlarının teşviki ve desteğiyle sektörün önde gelen bir altın firmasında işe başladı. Kısa süre içerisinde mesleğinin inceliklerini kavrayan Emre, kuyumculuktaki ilk deneyimini şu sözlerle anlatıyor:

“1998 yılında, sektörümüzün önde gelen bir altın takı üreticisinde işe başladım. Kuyumculuğu çok sevdiğim için kısa süre içerisinde mesleğin püf noktalarını öğrendim ve usta oldum. Bu firmada ilk önce yaldız ve patlatma işinde çalıştım. Ardından makine bölümüne geçtim. Bu firmada, yaklaşık bir yıl da Laleli ve Kapalıçarşı bölgesinde çantacılık yaptım.”

“Emre Gold” doğuyor!
Kısa sürede mesleğinde usta olan ve çantacılık deneyimiyle piyasadaki işleyişi de öğrenen Fecri Emre, 2002 yılında birlikte çalıştığımız bir mağazacının ‘Birlikte atölye kurarak iş yapalım.’ teklifini kabul etti ve Arif Han’da ilk atölyesini açtı. İşte, 2017 yılında Diarmoni’ye dönüşecek olan Emre Gold, bu ortaklıktan doğan sinerjinin bir sonucu olarak ortaya çıktı. İki yıl sonra ortaklar, yollarını dostça ayırdı. Fecri Emre, kardeşleriyle birlikte Emre Gold markası altında müşterilerine hizmet üretmeyi sürdürdü.

Müşteri istedi, tarzını değiştirdi!
Ağırlıklı olarak Laleli Bölgesi’nde Ruslar ve Türki cumhuriyetlerine hizmet verdiklerini belirten Diarmoni Kuyumculuk firma sahibi Fecri Emre, içi dolu el işi zincir üreterek işe başladıklarını, müşterilerin beklentileri kapsamında, döküm ve elektroform tekniğini uygulayarak içi boş zincir takı ve setler de hazırladıklarını dile getirdi. Diarmoni Kuyumculuk, şimdi de müşterilerinin değişen taleplerini göz önünde bulundurarak, makine zinciriyle kaliteli toplu, püsküllü fantezi setler tasarlıyor.  

2 yıllık perakende deneyimi!
Arif Han’daki atölyesinde çalışmalarını sürdüren Diarmoni Kuyumculuk, müşterilerine daha şık bir ortamda hizmet sunmak amacıyla 2015 yılında “Eyfel” adıyla Laleli’de toptan ve perakende mağazası açtı. Diarmoni, üretici ve toptancı kimliğine daha çok ağırlık vermek amacıyla “Eyfel” mağazasını kapattı.2017 değişim ve dönüşüm yılı
2017, firma için radikal kararların alındığı yıl oldu. Yıllardır “Emre Gold” adıyla müşterilerinin karşısına çıkan firma, marka adını “Diarmoni Kuyumculuk” olarak değiştirdi. Ürün gamını ve çeşitliliğini artıran Diarmoni Kuyumculuk, diğer yandan da 15 yıldır üretimlerini yaptığı Arif Han’dan, Ekim ayının ilk günlerinde İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza’ya taşındı. Kalite çıtasını sürekli yükselttiklerini belirten Fecri Emre, İstanbul Vizyon Park’taki 200 metrekarelik yeni merkezinde iç piyasadaki müşterilerinin yanında ihracata da ağırlık vereceklerini dile getirdi.