Kuyumculuk sektörüyle aynı kitleye hitap ettiklerini belirten Woman Tv’nin Genel Müdürü Ali Güven,  Woman Tv’nin kuyumculuk sektörü için iyi bir mecra olduğunu söyledi.

 

2018 yılı aralık ayında, herkes geçen yılın muhasabesi ve yeni yılın planlamalarıyla uğraşırken medya sektöründe ise bir ilk yaşandı ve dünyanın ilk kadın temalı televizyonu kuruldu. 24 Aralık tarihinde yayına başlayan Woman Tv'nin Levent'te düzenlenen tanıtım toplantısına, medya, iş, spor, kültür-sanat dünyasından birçok ismin yanı sıra, kadın hareketi temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıya İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, UBM Rotaforte Murahhas Azası Şermin Cengiz ve Mert Alyans Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Saraç da katıldı.  Woman Tv, sanat, siyaset, ekonomi, kültür-sanat, moda, güzellik, hukuk, evcil hayvan, tasarım ve iş dünyası konularında özel konu ve konuklarla televizyon yayıncılığına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Woman Tv, bugün  D Smart, Türksat ve Vodafone üzerinden 10 milyon haneye ulaşıyor. Çok yakında Digiturk, Tivibu ve Turkcell platformlarında da yayına başlayacak.

Ekranda sektörden tanıdık bir sima!
Kazandığı uluslararası tasarım oscarlarıyla Türk kuyumculuk sektörünü yurt dışında başarıyla temsil eden Meltem Özkul Kurtulan, Woman Tv’de ‘Hayalden Gerçeğe’ programının sunuculuğunu yapıyor. Kurtulan, her hafta salı ve cuma günleri; saat 12.00- 18.00 gece 02.00’de yayımlanan programda kendi alanlarda iz bırakmış birçok önemli ismi konuk ediyor. İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, Zen Diamond Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş ve Türkiye Gemoloji Laboratuvarı (GLT) yöneticisi, gemolog Emre Günay da Meltem Kurtulan’ın konuk ettiği isimler arasında yer alıyor.

Kuyumculuk için en uygun mecra: Woman Tv
Woman TV’nin Genel Müdürü Ali Güven, aynı kitleye seslenen kuyumculuk sektörüyle Woman Tv’nin ortak bazı projelere imza atabileceğini söyledi.

“Ailede tüketimin yüzde 70'ni kadınlar yönetiyor. Tahmin ediyorum kuyumculuk sektörüne dair ürünlerin satın alınmasında bu etki yüzde 99'lara kadar çıkıyor. Woman Tv'de bir kadın televizyonu olduğundan bu ürünlerin reklamları için en uygun mecranın Woman Tv ve Woman Tv'nin sosyal medya hesapları olduğuna inanıyorum.”


Ali Güven, Meltem Kurtulan’ın hazırlayıp sunduğu programın kuyumculuk sektörü için iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

“Medyada, konusunda uzman programcılar ve habercilerin sayısı çok az. Kurtulan, kuyumculuk işinin sadece bir ticari faaliyet olmadığını, aynı zamanda bir sanat işi olduğunu izyeyicilerimize aktararak fark yaratıyor. Doğrusunu isterseniz böyle bir içerik başka hiç bir televizyonda şu anda yok. Meltem Kurtulan'ın Woman Tv'de yaptığı bu programın sektör için de iyi bir fırsat olduğunu ve iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”