İstanbul Kuyumcular Odası’nın iftar yemeğine Borsa İstanbul (BİST) Başkanı Himmet Karadağ ve BDDK Başkan Yardımcısı Mustafa Korhan’ın aralarında yer aldığı kamu kurumlarının yöneticileri, STK temsilcileri ve sektörün önde gelen isimleri katıldı. 

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO), Ramazan ayında düzenlediği geleneksel protokol iftar davetini bu yıl da sürdürdü. İKO Zerger Restoran’da düzenlenen iftar yemeğine Borsa İstanbul (BİST) Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, BDDK Başkan Yardımcısı Mustafa Korhan, Borsa İstanbul Danışmanı ve yazar Abdurrahman Dilipak, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Abdullah Güven, İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı,  Mücevher İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Atayık, Kuyumcukent KUYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner, İstanbul Kuyumcular Odası Eski Başkanı Ahmet Karbeyaz, İstanbul Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Naci Polat, GESAD Başkanı Garbis Gedikoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, TAYGİAD Başkanı Yusuf  Yetişgin, Hafız Mustafa’nın sahibi Avni Ongurlar, İKO Üst Danışma Kurulu üyeleri, İKO semt temsilcileri ve sektörün önde gelen isimleri katıldı. 

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler ve İKO Yönetim Kurulu üyeleri, masaları dolaşarak misafirleriyle tek tek ilgilendi. 

BİST Başkanı Karadağ, GLT ve İKO Ayarevi’ni gezdi
İftar yemeğinin ardından Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, BDDK Başkan Yardımcısı Mustafa Korhan, Borsa İstanbul Danışmanı Abdurrahman Dilipak, Türkiye’nin ilk yerli ve milli gemoloji laboratuvarı GLT’yi gezdi. Burada misafirlere gemolog ve eğitmen Emre Günay, laboratuvar hakkında bilgi verdi ve cihazları tek tek tanıttı. Konuklar, laboratuvarın ardından İKO Ayarevi’ni ziyaret etti.