Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen Designer Market projesi, İstanbul Jewelry Show’un vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Her fuarda çok sayıda tasarımcı ve ustaya ev sahipliği yapan Designer Market, fuarın en çok ziyaret edilen standlarından biri oldu.

Designer Market büyümeye devam ediyor. Sektörün yüksek katma değerli ürünler ortaya koyarak uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü arttırmak, sektörel tasarım bilincinin gelişmesine katkıda bulunmak ve mücevher mesleğine emek vermiş ustaları tanıtmak amacıyla organize ettiği Designer Market projesinde bu fuarda, tasarımcı ve ustalar toplam 71 standda yer alarak tasarım ve ürünlerini sergileme imkanı buldu. Her fuarda bir öncekine göre gerek katılımcı gerekse ziyaretçi açısından daha kalabalık olan Designer Market İstanbul Jewelry Show için vazgeçilmez hale geldi.

Designer Market mutlaka ziyaret ediliyor
Tek çatı altında, hemen hemen bütün ürün gruplarından oldukça geniz bir yelpazede üretici, usta ve tasarımcı bulunduğu için fuara gelen misafirler mutlaka Designer Market’i ziyaret ediyor. Bu ziyaretlerin önemli bir kısmı da satışa ya da ticari ilişki kurulmasına vesile olmaya başladı. Her tarzda tasarımcı ve ürün kategorisi bulan ziyaretçiler, tasarımcıları tanımanın da ötesinde yeni iş bağlantıları da yapıyor. 

 

Seçim süreci titizlikle yürütülüyor
Designer Market’te hareketlilik arttıkça başvuru sayıları da artmaya devam ediyor. Mücevher İhracatçıları Birliği her ne kadar her fuarda alanı büyütse ve stand sayısını artırsa da kontenjan ısıtı olduğu için titiz bir seçim süreci yürütülüyor. Katılımcılarda aranan kriterler ve başvuru süreçleri Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından duyuruluyor.