18 ve 14 ayarda özgün montür ürünlerinin yanı sıra yüksek kalitede geliştirdiği benzersiz butik mücevherlerini dünyanın önde gelen mücevher fuarlarında sergileyen Dapprima Kuyumculuk, Ekim Fuarı’na özel geliştirdiği modelleriyle alıcıların gönlünü fethedecek.

1991 yılında Azerbaycan’da perakende mağazalarıyla sektöre adım atan Dapprima Kuyumculuk, 2012 yılında yatırım için İstanbul’u seçerek perakendeci kimliğine ‘üretici’ ve ‘toptancılığı’ da ekledi. Dapprima Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı İlham Babayev, sektördeki büyüme stratejisinde İstanbul’u tercih etme gerekçeleriyle ilgili şunları söyledi:

Türkiye’nin altın takı ve mücevherde potansiyeli çok yüksek. Türkiye ve Azerbaycan, iki devlet tek millettir. Dubai’nin merkezi konumu zayıfladı. Toptan alım için dünyanın her ülkesinden alıcılar buraya geliyor. İstanbul, Dubai olma yolunda ilerliyor. İstanbul’un mücevherde yükselen trendi, Türkiye’yi seçmemizde etkili oldu. ”  

Nuruosmaniye Caddesi Kutlu İş Hanı’nda merkez ofis ve showroomu bulunan marka, müşterilerine 18-14 ayar montür çeşitlerinin yanı sıra yüksek kalitede butik mücevherler sunuyor. “Müşterinin talepleri ve trendlere uygun her mücevher modelini üretiyoruz.” diyen Babayev,  “Türkiye pazarına montür üreterek girdik. Müşterilerden gelen yoğun talep üzerine montürle birlikte bitmiş mücevherler de yapıyoruz. Geliştirdiğimiz mücevherler, butik çalışmalar her bütçeye uygun üretilir. Marka olarak en çok önem verdiğimiz konu; ürün kalitesidir.” dedi.

Fuara özel hazırlık yaptık!
Üretim fabrikasında A’dan Z’ye bir perakende mağazasının talep ettiği tüm çeşitlerini üreten Dapprima, tasarım gücü ve kalite standartları yüksek olan mücevherlerini dünyanın önde gelen fuarların yanında İstanbul’daki organizasyonlarda da sergiliyor. İlham Babayev, 11-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Mücevher Fuarı’na özel bir hazırlık yaptıklarının altını çizdi.  

Biz, her zaman fuarın iyi geçeceği beklentisiyle tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Dünyadaki durgunluk nedeniyle işlerin düşmesine rağmen yine ümitliyiz. Fuar için geliştirdiğimiz özgün sade ürünler, özel kesim değerli taşlarla bezenmiş mücevher gruplarımızı sergileyeceğiz.”

Türkiye’de mağaza açacağız!
Dapprima markalı ürünler, iç piyasanın yanı sıra Eski Sovyetler Birliği ülkeleri, Avrupa ülkeleri, İngiltere, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki müşterilere ulaşıyor. Bakü’de iki perakende mağazası ve bazı ülkelerde ofisi bulunan Dapprima, 2019 yılından itibaren Türkiye ve Avrupa ülkelerinde AVM’lerde butik mağazalar açmayı hedefliyor.