“Hintli’ye renkli taş satan tek firmayız.” diyen Ediz Dereli markasının kurucusu Ediz Dereli, 2017’yi 20 yıllık firma tarihlerinin en iyi satış rakamlarına ulaştıkları yıl olarak değerlendiriyor. Dereli, 2018 yılında zümrüt taşının yeniden popüler olacağını belirterek, Mart Fuarı’nın iyi geçeceğine inandığını dile getirdi.
Pırlanta, yakut, zümrüt, safir ve tanzanit değerli taşlarından oluşan zengin ürün portföyünü müşterilerine sunan Ediz Dereli markası, iç piyasa ve yurt dışında büyümesini sürdürüyor.

Uzun yıllardır müşterilerine en iyi fiyat ve en yüksek kalite aralığında taş servisi sunmak amacıyla Mart- Ekim İstanbul, Hong Kong Mart- Haziran ve Eylül organizasyonlarına katılan Ediz Dereli markası, firma tarihinin en parlak dönemini yaşıyor. 2017 yılını, satış rakamları açısından markanın en iyi yılı olarak değerlendiren Ediz Dereli markasının kurucusu Ediz Dereli, bu yılın ilk üç ayında da ciddi bir çıkış trendi yakaladıklarını dile getirdi.
“Geçen yıl, 20 yıllık Ediz Dereli markasının en iyi yılı oldu. Tarihimizin en yüksek cirosunun yüzde 40 üstüne çıktık. 2018 yılının ilk 2,5 ayı da 2017 yılının yüzde 30 üzerinde başladı. Firma olarak ciddi bir çıkış yakaladık.”
Hintli’ye taş satan tek firmayız!
İki yıl önce ürün yelpazesine müşterilerinden gelen talep üzerine pırlantayı da ekleyen Ediz Dereli, zengin taş stoğu, ürün kalite ve fiyat oranıyla dünya kuyumcularının taş tedariki konusunda aradığı markalardan biri olmayı başardı. Ediz Dereli, marka olarak bu konuda geldikleri noktayı şu sözlerle değerlendirdi:

“Biz, istatistiksel verilerle ürün bulunabilirliği, ürün kalite ve fiyat oranı itibariyle Ediz Dereli markasının en gözde, değerli renkli taş firması olduğuna inanıyoruz. Sektörü çok iyi takip ediyoruz. Alternatif firmaların ürünlerini de çok iyi biliyoruz. Markamızın dünyada nerede olduğunun farkındayız. Türkiye’den Hong Kong Fuarı’na katılarak o platformda değerli renkli taşlar kategorisinde dünya devlerine rakip olmaya çalışan bir firmayız. Türkiye’yi dünyada temsil eden Wan Chai’de değil, havaalanında diğer taş firmaları arasında Hintli’ye renkli taş satabilen tek marka olduğumuzu biliyoruz.” 


“Biz, marka olarak dünyanın birkaç büyük firmasının Türkiye temsilciliğini aldık. Zümrüt taşının tekrar 2018 yılında revaçta olacağına inanıyoruz. Bu yıl, kaliteli zümrüt taşları çok popüler olacak.” 
2018 düğün sezonu iyi geçecek!
Turizmdeki iyi veriler ve 2018 yılıyla birlikte piyasada yaşanan hareketlilik, kuyumculuk sektörünü de yaz sezonu konusunda umutlandırıyor. Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, düğün ve nişan gibi özel günlerin sektöre hareket getirdiğini belirten Ediz Dereli, ekonomi ve siyasetteki istikrarın kuyumculuk sektörüne de olumlu yansıyacağını düşünüyor. Dereli, “ Ruslar geri döndü, Almanlar da gelmeye başladı. Turizmde beklentiler, oldukça yüksek. Bu yıl Ramazan ayı, 15 Haziran’da bitecek. İşlerin hareket kazanacağı düğün sezonu tam zamanında başlayacak. Tüm bu nedenlerle kuyumculuk sektörü için hareketli bir yaz dönemi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.